منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

معرفی 108 ایده معدنی و صنایع معدنی در چهارمین جشنواره اینوماین/ دعوت ایمیدرو از فعالان بخش معدن و صنایع معدنی برای حضور در بزرگترین رویداد نوآوری این حوزه

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اخبار
  • معرفی 108 ایده معدنی و صنایع معدنی در چهارمین جشنواره اینوماین/ دعوت ایمیدرو از فعالان بخش معدن و صنایع معدنی برای حضور در بزرگترین رویداد نوآوری این حوزه
تعداد بازدید: 6
Print This Post

چهارمین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی ( اینوماین) با معرفی 108 ایده راه‌یافته به مرحله داوری، برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، چهارمین جشنواره اینوماین با هدف شناسایی نوآوران فناور بخش معدن و صنایع معدنی، فرصت‌سازی برای صاحبان ایده‌، تجاری‌سازی ایده ‌های برتر، حل مسائل ملی مبتنی بر اندیشه ایرانی، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری، همگرایی صاحبان صنعت و پژوهشگران فناور، توسعه فضای تعامل، همفکری و خلاقیت برگزار خواهد شد.

 ایمیدرو از ایده پردازان، سیاست گذاران، دانشگاهیان، فعالان بخش معدن و صنایع معدنی و نیز شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در بزرگترین رویداد نوآوری بخش معدن و صنایع معدنی (جشنواره اینوماین 4) دعوت می کند. 

افزایش 2 برابری ثبت ایده نسبت به دوره قبل

چهارمین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی توانسته است در 10 محور نوآورانه و فناورانه اعلام شده، 300 ایده را جذب کند که نسبت به جشنواره اینوماین 3 (150 ایده)، افزایش 2 برابری نشان می دهد.

 این محورها شامل «اقتصاد چرخشی معدن»، «معدنکاری»، «اقتصاد و بهره وری سبز»، «انرژی های پاک»، «فناوری ها یا روش های نوین اکتشاف»، «فناوری های نوین بهره برداری و استخراج»، «فناوری های نوین فرآوری مواد معدنی»، «فناوری های نوین در بومی سازی»، «فناوری های نوین در عارضه یابی»، «فناوری های نوین در حوزه صنعت نسل 4 معدن و به‌کارگیری فناوری ها و تجهیزات نوین» بود.

 حضور ایده های داوری شده در 4 بخش

 ایده های داوری شده در جشنواره اینوماین 4، براساس سطح آمادگی فناورانه ایده پردازان (TRL) در 4 بخش مشتمل بر جوانه، پیوند، رشد و شکوفایی راه پیدا خواهند کرد. «بخش جوانه» با 40 ایده شامل محققان دانشگاهی، دانشجویان و متخصصان، «بخش پیوند» با 28 ایده شامل هسته فناور یا نوآور و استارتاپ ها، «بخش رشد» با 19 ایده شامل استارتاپ و کسب و کارهای نوپا و «بخش شکوفایی» با 21 ایده، شامل شرکت های دانش بنیان و خلاق است. 

در این دوره جشنواره، 250 داور شناسایی و در نهایت 84 داور براساس ایده های ثبت شده، انتخاب شده اند. این داوری ها در 21 نشست تخصصی به مدت 4 روز انجام می شود. تیم داوری برای هر ایده، متشکل از 2 داور علمی، یک داور کسب و کار و یک داور صنعتی است.

 چهارمین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی طی روزهای 24 تا 26 بهمن در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می شود.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=13278

پیام بگذارید