منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

عملکرد درخشان منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال ۱۴۰۲

پیرحسینلو
تعداد بازدید: 11
Print This Post

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از رشد عملکرد این منطقه در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، محمدرضا پیرحسینلو با اعلام اینکه منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال ۱۴۰۲ عملکرد بسیار درخشانی از خود به جای گذاشته افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش‌های صورت گرفته در این منطقه جهش قابل توجهی در میزان تولید و صادرات مواد معدنی و همچنین ارزآوری برای کشور صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۸ میلیون و ۹۱۰ هزار تن تولید در این منطقه ویژه صورت گرفته است خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ میزان تولید به بالغ بر ۹ میلیون و ۶۹۶ میلیون تن رسید که رشدی ۹ درصدی در تولیدات این منطقه می‌باشد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس میزان صادرات از اسکله اختصاصی منطقه در سال ۱۴۰۱ را بالغ بر ۴ میلیون۱۰۶ هزار تن ذکر و یادآور شد: این میزان صادرات در سال ۱۴۰۲ به بالغ بر ۱۰ میلیون و ۲۵۳ هزار تن رسید که با رشد ۱۴۹ درصدی یک جهش بی‌نظیر را نشان می‌دهد.

پیرحسینلو ارزش صادرات انجام شده در سال ۱۴۰۱ را ۲.۱ میلیارد دلار اعلام و بیان داشت: این میزان در سال ۱۴۰۲ به ۲.۶ میلیارد دلار رسید که ۲۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده تصریح کرد: قطعاً در سال ۱۴۰۳ نیز روند رشد میزان تولید و صادرات در این منطقه ویژه شکسته خواهد شد و توانمندی کارگران و کارکنان سختکوش را با ثبت رکوردهای جدید در سال جاری بیشتر نمایان خواهیم کرد.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=13661

پیام بگذارید