منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

صرفه جویی ارزی 2.5 میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی با اجرای سیاست های بومی سازی ایمیدرو

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اخبار
  • صرفه جویی ارزی 2.5 میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی با اجرای سیاست های بومی سازی ایمیدرو
تعداد بازدید: 6
Print This Post

محمد رضا موثقی نیا خبر داد: مجموع صرفه جویی ارزی حاصل از سیاست های بومی سازی ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی طی سال های 99 تا 1402 به 2 میلیارد و 562 میلیون دلار رسید.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر بومی سازی و با نگاه به چشم انداز سند توسعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، باید برنامه ریزی دقیقی برای بومی سازی و توسعه صنایع معدنی در کشور -به عنوان سیاست پیش رو-، انجام شود.

وی با اشاره به راهبری این سازمان برای بومی سازی، گفت: 838 میلیون دلار از رقم فوق، در سال 1402توسط واحدهای زیرمجموعه و تابعه این سازمان به ثبت رسیده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: بومی سازی و توسعه ساخت داخل و همچنین استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی به عنوان یکی از مهم ترین راهبردها و سیاست های وزارت صمت و ایمیدرو است.

وی یادآور شد: ایمیدرو سالانه اقدام به هدفگذاری کمی برای صرفه جویی ارزی از طریق بومی سازی در بخش تجهیزات، ماشین آلات، قطعات یدکی، مواد اولیه و همچنین طرح های توسعه کرده و برنامه ها و پروژه های اجرایی توسط شرکت های زیرمجموعه و تابعه را رصد و پایش می کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین به نیاز معادن کشور به دامپتراک اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های رو به رشد معادن در نظام جمهوری اسلامی و آینده معدنکاری در ایران، ضروری است که گزارش فنی و اقتصادی و برنامه ای دقیق برای تامین، ساخت داخل و بومی سازی دامپتراک ارایه شود.

وی تاکید کرد: انسجام در تصمیم گیری، یکپارچگی و هماهنگی میان شرکت ها و بخش معدن کشور، اصول اولیه این طرح باشد به گونه ای که بتوان ضمن همکاری با شرکت های خارجی در تامین این ماشین آلات، زمان بندی مناسبی برای اجرای برنامه تهیه شود.

معاون وزیر صمت، با یادآوری اینکه تاکنون بومی سازی در دامپتراک 60تنی انجام شده، نحوه عملی شدن عمق ساخت داخل و همچنین استفاده از توان و ظرفیت های داخل کشور را مورد تاکید قرار داد.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=13897

پیام بگذارید