منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

صدور بیش از 11 میلیارد دلار محصولات معدن و صنایع معدنی تا پایان بهمن

تعداد بازدید: 121
Print This Post

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی طی یازده ماه امسال از 11 میلیارد دلار عبور کرد.

 

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس به نقل از ایمیدرو، از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه 1401 به رغم کمبودهای تامین انرژی، ارزش صادرات این حوزه به 11 میلیارد و 89 میلیون دلار رسید که از نظر وزنی رشد 4درصدی و از نظر ارزش افت 5درصدی پیدا کرد.

طی این مدت زنجیره فولاد سهم 5.19 میلیارد دلاری را از رقم فوق در اختیار داشت. پس از آن زنجیره مس با سهم 1.42میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار گرفت. زنجیره آلومینیوم نیز با سهم 937 میلیون دلاری در رتبه سوم صادرات معدن و صنایع معدنی طی مدت مورد اشاره جای گرفت. بخش روی نیز با صدور 552 میلیون دلاری در جایگاه بعدی ایستاد.

 

واردات 4.4 میلیارد دلاری

از سوی دیگر ارزش واردات معدن و صنایع معدنی به 4 میلیارد و 474 میلیون دلار رسید که 23درصد از نظر ارزش و 4درصد از نظر وزنی رشد پیدا کرد. زنجیره فولاد سهم یک میلیارد و 445 میلیون دلاری از رقم واردات را کسب کرد. ارزش واردات آلومینیوم به 312 میلیون دلار و زنجیره مس و صنایع پایین دستی به 25 میلیون دلار رسید.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=11913

پیام بگذارید