منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

سردار ساسانی با حضور در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس بیان کرد؛ پدافند غیرعامل ترسیم چگونگی دفاع نظامی فعالیت های کشور

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اخبار
  • سردار ساسانی با حضور در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس بیان کرد؛ پدافند غیرعامل ترسیم چگونگی دفاع نظامی فعالیت های کشور
تعداد بازدید: 4,976
Print This Post

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن بیان این مسئله که در شرایط کنونی دشمن در حوزه اقتصاد در حال ایجاد چالش است، گفت: امروز نوع تهدیدات تغییر کرده است و هر کجا جنگی اتفاق می‌افتد باید فرماندهی مرتبط با آن در رأس قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، سردار «محسن ساسانی» در نشستی با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ضمن بیان این‌که در سازمان پدافند غیرعامل واحدی برای رصد فعالیت سایر کشورها در زمان صلح و جنگ وجود دارد، بیان داشت: این واحد تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را انجام و در اختیار فرمانده برای اجرایی کردن عملیات قرار می‌دهد و باید بپذیریم اطلاعات مربوط به حوزه بازار و تجارت مهم است و رقبای ما نیز همواره سعی دارند تا هر چه سریع‌تر به داده‌ها دسترسی پیدا کنند.

وی اضافه کرد: کشورهایی می‌توانند در حوزه کسب‌وکار و فعالیت‌های تجاری باقی بمانند که دسترسی دقیق‌تری به داده و اطلاعات مربوط به بازار را داشته باشند 

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: امروز نوع تهدیدات تغییر کرده است و هر کجا جنگی اتفاق می‌افتد باید فرماندهی مرتبط با آن در رأس قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در عرصه اقتصادی ما بیشترین ضعف‌ها را داریم و هم‌اکنون دشمنان در حوزه اقتصاد در حال ضربه وارد کردن به ما هستند و رقبا نیز در بازار ما را به چالش می‌کشند.

وی در ادامه بر موقعیت استراتژیک هرمزگان تأکید کرد و گفت: ۵۰ در صد صادرات و واردات کشور در هرمزگان اتفاق می‌افتد و 40 درصد سوخت کشور نیز در این استان تأمین می‌شود و همین موارد ضرورت توجه به مسائل پدافندی را در هرمزگان بیش از پیش برجسته می‌کند.

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل در پایان افزود: علاوه بر اقدامات خرابکارانه‌ی فیزیکی، اقدامات سایبری نیز از سوی دشمن در حال انجام است و در این شرایط باید روی سیستم دفاعی و نظامی کشور سرمایه‌گذاری شود.

 

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=10165

پیام بگذارید