منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

در سال 1401؛ ارتقا عملکرد تخلیه و بارگیری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

تعداد بازدید: 173
Print This Post

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از افزایش 694 هزار تنی عملکرد تخلیه و بارگیری در سال 1401 در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، «کامران داستانی» با بیان این‌که هم‌اکنون ۱۹ شرکت با بیش از ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این منطقه عظیم اقتصادی در حال فعالیت هستند، گفت: این شرکت‌ها با ایجاد ارزش‌افزوده‌ی بیشتر نقش بسزایی را در جلوگیری از خام فروشی، تأمین بازار داخلی و ایجاد رونق در صادرات بر عهده دارند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش 300 درصدی بارگیری مواد معدنی به‌وسیله‌ی کشتی در سال 1401 نسبت به سال گذشته، بیان داشت: بارگیری بیش از دو میلیون تن انواع مواد معدنی نشان از حجم گسترده‌ی فعالیت همکاران ما در این بخش دارد و امیدواریم با هم‌افزایی شاهد ارتقا این عملکرد در سال پیش رو نیز باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس اضافه کرد: در سال 1401 مجموع عملکرد تخلیه و بارگیری ما بیش از 12 میلیون و 922 هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 694 هزار تنی و 6 درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: در بخش تخلیه‌ی واگنی نیز با افزایش هشت درصدی، عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته داشتیم و اعتقاد داریم که با این عملکرد اعتماد سرمایه‌گذاران برای حضور پرقدرت‌تر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس بیشتر خواهد شد.

داستانی در پایان توسعه‌ی زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران به‌ویژه در سایت توسعه‌ی این منطقه عظیم صنعتی را یکی از برنامه‌های اساسی در سال ۱۴۰2 عنوان کرد و اظهار داشت: منطقه ویژه خلیج فارس با پشتیبانی حداکثری از صنایع مستقر و احداث و تقویت زیرساخت‌ها به دنبال افزایش شتاب تولید، جذب سرمایه‌گذار و ایفای نقشی پررنگ‌تر در توسعه اقتصادی ایران اسلامی است.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=12063

پیام بگذارید