منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

جعفری در مراسم اختتامیه کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته گری مداوم: دستیابی به دانش روز در زنجیره معدن و صنایع معدنی، نیازمند توجه به پژوهش است

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اخبار
  • جعفری در مراسم اختتامیه کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته گری مداوم: دستیابی به دانش روز در زنجیره معدن و صنایع معدنی، نیازمند توجه به پژوهش است
تعداد بازدید: 94
Print This Post

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس به نقل از ایمیدرو ، وجیه ا… جعفری، شامگاه امروز در مراسم اختتامیه کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته گری مداوم در بندرعباس، اظهار داشت: برای تبادل دانش، نیازمند برگزاری کنفرانس های تخصصی هستیم.

وی ادامه داد: استفاده بهینه از شرایط موجود در زنجیره بخش معدن از بالادستی تا پایین دستی و کاهش قیمت تمام شده، نیازمند توجه به حوزه پژوهش و فناوری است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: مرز اقتصادی بین همه پروژه های اقتصادی و معدنی به اندازه ای به هم نزدیک شده است که اگر بخواهیم اقتصاد کاری را در زنجیره تولید بالا ببریم، نیازمند مسلط شدن به دانش روز هستیم.

وی ادامه داد: برای دستیابی به دانش روز، نیازمند پژوهش و دستیابی به فناوری های روز هستیم. این روند موجب کاهش قیمت تمام شده، قابلیت رقابت با دیگران و نیز قابلیت توجیه اقتصادی در بنگاه اقتصادی می شود.

مدیریت بخش مهمی از اقتصاد توسط صنعت فولاد

جعفری با اشاره به اینکه بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور اثرات چشمگیری دارد، است، گفت: امروز بخش فولاد با تولید ۳۰ میلیون تن و ۴۰ میلیون تن ظرفیت و نیز پیگیری تحقق ظرفیت ۵۵ میلیون تنی تا ۱۴۰۴، بخش مهمی از اقتصاد را مدیریت می کند.

وی افزود: اینکه اکنون صنعت فولاد به سمت تخصصی تر کردن با بهره گیری از دانش روز، نوآوری، فناوری برود، امری بدیهی، قابل هدایت و حمایت است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو بیان داشت: امیدواریم بتوانیم به نقاط مطلوب زنجیره فولاد در همه ابعاد با توسعه زنجیره های پایین دستی برسیم.

وی افزود: بدون شک می توانیم به جدیدترین دانش روز در این صنعت، با تلاش پژوهشگران و نخبگان دست یابیم.

در پایان مراسم، با حضور وجیه ا.. جعفری و علی نبوی، دستیار ویژه وزیر صنعت ، معدن و تجارت از پژوهشگران برتر صنعت فولاد تقدیر شد.

 

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=10516

پیام بگذارید