منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

تشریح عوامل جذب سرمایه در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

تعداد بازدید: 95
Print This Post

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس 3 عامل کاهش اداری بروکراسی اداری ، تسهیل فرآیند صدور مجوز های سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات بانکی را از عوامل جذب سرمایه‎گذاری در منطقه دانست.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس حسن خلج طهرانی در رابطه با چگونگی جذب سرمایه‌گذار برای پروژه‎های موجود در این منطقه ویژه اقتصادی گفت: جذب سرمایه‎گذاری تابع عوامل متعددی از جمله بهبود زیر ساخت‎ها تسهیل فضای کسب و کار وکاهش بروکراسی اداری و اعطای تسهیلات بانکی به بخش تولید است بهبودهای صورت گرفته در بخش زیرساخت‎های منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در حوزه آب ، گاز، برق و فراهم نمودن زمین‎های مورد نیاز سرمایه گذاران یکی از عوامل ترغیب سرمایه‎گذاران به سرمایه‎گذاری در این منطقه بوده است.
وی ادامه داد: افزایش نقدینگی در کشور و هدایت بخشی از نقدینگی به بخش تولید ، پایین بودن هزینه‎های نیروی انسانی و افزایش نرخ ارز از طریق افزایش درآمد های صادراتی تقاضای سرمایه‎گذاری را افزایش داده و منجر به جذب 3برابری سرمایه‎گذاری در سال 99 نسبت به سال‎های گذشته به طوریکه در سال گذشته 9 قرارداد سرمایه‎گذاری منعقد و در 3ماهه نخست سال جاری 8 قرار داد منعقد شده است.مدیر عامل منطقه ویژه درباره میزان جذب سرمایه در مدت 16 ماه گذشته گفت: سرمایه‎گذاری صورت گرفته در سال 99 طبق اظهار نظر سرمایه‎گذاران در صورت اجرای کامل طرح‎ها میزان 6100 میلیون دلار با ظرفیت اشتغال‎زایی حدود1700 نفر بوده است.
وی کاهش اداری بروکراسی اداری، تسهیل فرآیند صدور مجوز های سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات بانکی را از عوامل جذب سرمایه‎گذاری در منطقه دانست پیش‎بینی کرد که حجم سرمایه گذاری در سال جاری افزایش یابد .
خلج طهرانی با بیان اینکه افزایش سرمایه گذاری‎های صورت گرفته دارای پیامدهای مثبت اقتصادی و اجتماعی بر سطح رفاه و اشتغال منطقه بوده است، افزود: بیکاری و اشتغال نداشتن در یک منطقه می‌تواند منجر به اختلالت رفتاری و بروز تنش های اجتماعی وسیاسی شود که با افزایش اشتغال از طریق افزایش درآمد و کاهش فقر می تواند از بروز این مساله جلوگیری کرد.
وی تصریح کرد: توسعه فعالیت های صنعتی در منطقه باعث افزایش اشتغال بومیان شده و از طرفی منجر به اشتغالزایی برای بخشی از نیروی کار غیر ماهر نیز شده است.
وی اظهار داشت ، انتقال تکنولوژی ، دانش فنی از دیگر پیامدهای مثبت سرمایه‎گذاری در منطقه بوده که نهایتا منجر به درآمدزایی می‌شود.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=7760

پیام بگذارید