منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

با فرمان رئیس جمهور؛ بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی قدس(شهید باکری) سمنان افتتاح شد

تعداد بازدید: 5
Print This Post

رئیس جمهور با حضور در نیروگاه سیکل ترکیبی قدس(شهید باکری) سمنان؛ بلوک دوم این مجموعه را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که در قالب سفر یک‌روزه، صبح امروز وارد سمنان شده بود، از دو واحد گازی در نیروگاه شهید باکری سمنان بهره‌برداری کرد تا تعداد واحدهای گازی این مجموعه به چهار واحد برسد.

این نیروگاه با راهبری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و سرمایه گذاری شرکت توسعه معادن و فلزات احداث شده است.

نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان در ابتدا، هدف احداث 4 واحد 183 مگاواتی را در برنامه قرار داد که 2 واحد آن سال 87 احداث و در آن برهه زمانی دارای ظرفیت 160 مگاواتی بود که سال 99 در فاز توسعه 23 مگاوات به ظرفیت پیشین اضافه شد.

احداث دو واحد جدید این نیروگاه سال 1401 آغاز شد که نخستین آن طی مدت کمتر از 5 ماه، با شبکه سراسری سنکرون شد و در ادامه واحد چهارم این نیروگاه فروردین سال 1402 با شبکه سنکرون شد.

میزان سرمایه گذاری در واحدهای سوم و چهارم نیروگاه بالغ بر ۹۰ میلیون یورو است که میزان اشتغالزایی دوران ساخت آن بیش از 100 نفر است. طبق برنامه ریزی های انجام شده پروژه احداث بخش بخار این نیروگاه با سرمایه گذاری حدود ۳۰۰ میلیون یورو و با ظرفیت ۳۶۰ مگاوات و با رویکرد تامین برق پایدار برای صنایع عملیاتی شده است. این نیروگاه در مساحت 100 هکتاری در استان سمنان جانمایی شده است.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=13639

پیام بگذارید