منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارسمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

از نتایج قرارداد ایمیدرو با دانشگاه حاصل شد: ارائه مدل نوین مدیریت پسماند در معادن و صنایع معدنی

تعداد بازدید: 67
Print This Post

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: یک گروه پژوهشی دانشگاهی طی قراردادی با ایمیدرو، پس از بررسی واحدهای HSEE شرکت های تابعه این سازمان، مدل نوینی از مدیریت پسماند در معادن و صنایع معدنی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس به نقل از ایمیدرو، غلامرضا ملاطاهری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو در سال 98، طرح پژوهشی «ارزیابی، تحلیل و ارایه مدل مدیریت پسماند فعالیت¬ها و فرآیندهای معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و شرکت های وابسته» را در سال 98 با دانشگاه علم و صنعت به عنوان مشاور پژوهشی منعقد کرد.
وی ادامه داد: از جمله دستاوردهای این پژوهش، ارائه روشی علمی و یکپارچه برای توسعه فعالیت های مدیریت اجرایی در سطح واحدها، امکان توسعه همگن و همسو در شرکت ها، امکان مقایسه بازخورد اقدامات انجام شده در واحدها با یک روش مشخص و نیز امکان بهنگام سازی فعالیت ها است.

تدوین 4 راهنما و 8 دستورالعمل
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به جزئیات طرح پژوهشی مذکور گفت: پس از بررسی وضعیت موجود سامانه مدیریت پسماند و فعالیت های اجرایی واحدهای تابعه، یک ساختار و رویه علمی واحد در این زمینه مبتنی بر 4 راهنما و 8 دستورالعمل تدوین شد.

وی افزود: «راهنماها» برای انتخاب ظروف پسماند، بازیافت، طبقه بندی و کدگذاری پسماندها و دفع نهایی آنها و همچنین، «دستورالعمل ها» برای طبقه بندی پسماندها براساس مخاطرات زیست محیطی، جابجایی، کم خطرسازی، فروش، نحوه دپو، احداث و پایش محل¬های نگهداری، مکان¬یابی و پایش محل های دفن پسماندها و نیز دستورالعمل گزارش دهی فرآیند مدیریت پسماند است.

لینک کوتاه خبر : https://pgsez.ir/?p=7723

پیام بگذارید